KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7607003
*
nr 760 7003
Herbert Gentry
(1919-2003), Sverige
Oljemålning, Herbert Gentry (1919-2003), Rotating Center man, olja på duk, 1972-1973, ramens innermått: 117x105
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
12.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 maj 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 15:01:22
1
Vinnande bud
28/5 15:03:47
1
justering av budtak
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Herbert Gentry
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Läs mer om Herbert Gentry
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: herbert gentry olja olja på duk oljemålning oljemålningar rotating center man svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Herbert Gentry
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Läs mer om Herbert Gentry
nr 760 7003
Herbert Gentry
(1919-2003), Sverige
Oljemålning, Herbert Gentry (1919-2003), Rotating Center man, olja på duk, 1972-1973, ramens innermått: 117x105
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk målare med afroamerikanskt ursrung.
Utrop: | 15.000 kr |
---|---|
Såld: | 12.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 15:01:22 | 1 | Vinnande bud |
28/5 15:03:47 | 1 | justering av budtak |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Herbert Gentry
Herbert Gentry, född 1919 i Pittsburgh, död 2003 i Stockholm, svensk mÃ¥lare med afroamerikanskt ursrung.Läs mer om Herbert Gentry
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: herbert gentry olja olja på duk oljemålning oljemålningar rotating center man svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37